DLETurkey


Sitemap İletişim Anasayfa

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt
Yazar: , Konu:
Hatay Ülkü Ocakları Bozkurt

SİTE İSTATİSTİKLERİ

Siteye Yazanlar:
  1    CwDeeN 43
  2    DonetteGlassey 3
  3    PaulaNettleton 3
  4    EulaEarly745 2
  5    EveretteStatton 2
  6    ClevelandBrazil 2
  7    KristopherMcGavi 2
  8    KristineBrownlow 2
  9    CharlotteBattarb 2
  10    StacieMackersey 2


Makaleler:
  Son 1 Saat: 9
  Bugün: 206
  Bu Ay: 8021
  Toplam: 16507
  Onay Bekleyen: 16463


Kayıtlı Kullanıcı:
  Yeni Kayıt:1178
  Son 1 Saat:41
  Bu Ay:24542
  Toplam:44744
  Yasaklı:0

Son Kayıtlı Kullanıcı:
cywwxjeansk

TAKVİM

«    Ağustos 2017    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

KONTROL PANELİ

SAAT

ANKET


Mükemmel
Iyi
Idare Eder
Kötü
Berbat


ÜLKÜCÜ MEKTUPLARI

REKLAM

YazarYazar: CwDeeN | TarihTarih: 10-12-2010, 01:39

Başbuğ Alparslan Türkeş
Temel Davamız
Bizim, Türk Milliyetçileri olarak dâvamız Türk Milletinin varlığını yüceltmek ve ebediyyen devam ettirmek davasıdır. Bu fikrin, bu dâvanın üstünde başka hiç bir fikir, başka bir dâva yer alamaz. Türk Milletinin varlığını korumak, yükseltmek ve onu ebediyyen devam  ettirmek fikrine hizmet etmeyen, bu fikre uygun olmayan hiçbir davranış, hiçbir hareket, Türk Milleti için meşru olamaz.   Milletler  arasında devamlı  bir yarışma,  bir mücadele sürüp gitmektedir. Her millet kendi milletini daha üstün yapmak, daha refahlı, daha saadetli, daha medeni, daha ileri bir millet yapmak için çırpınır ve mücadele eder.

Bu şuurdan, bu duygudan, bu kutsal ihtirastan mahrum olan milletler, yok olmaya, sürünmeye mahkumdur. İşte tarihin kaydettiği en eski devirlerden beri milletler arasında sürüp giden bu mücadele içinde Türk Milletinin bir ân önce içinde bulunduğu bakımsız, fakir, geri kalmış ve kuvvetsiz durumdan kurtulması, başkalarına avuç açarak yardım dilenme durumundan kurtularak kendi gücüyle ayakta duran, sözünü ve şerefini her yerde saydıran güçlü, medeniyette en ileri, refahta en ileri bir millet hâline gelmesi... Dâvamız budur. Türk Milletinin böyle bir varlık haline gelmesi her şeyden önce milliyetçilik şuuruna ve Türk Milletini yeryüzünde en refahlı, en güçlü, en medeni bir millet haline getirmek ülküsüne, ihtirasına sahip olmakla mümkündür.

Bugün Milliyetçi Hareket diye bayrağını açtığımız, sevgili milletimiz, aziz vatandaşlarımız tarafından daha çok kulak verilen, daha büyük sevgiyle bayrağının altında toplanılan bu hareketin gayesi, manâsı budur.

YazarYazar: CwDeeN | TarihTarih: 10-12-2010, 01:409ısık
                                          -Türkeş'siz 5 yılın ardından-


YazarYazar: CwDeeN | TarihTarih: 10-12-2010, 01:40

bayrak
O, başkalarının vazgeçtiği yerde başlamış, Türk Milliyetçiliği'ni aksiyon hale getirmişti. Bugün yetiştirdiği Ülkü Ocaklı gençler devleti yönetiyor, fikirleri Türk Dünyası'nda bayrak oldu.

Türk Milliyetçileri'nin büyük ve efsanevi lideri Alparslan Türkeş'i ebediyete uğurlayalı yılar oldu. Ancak onun büyük efsanevi kişiliği sağlığında olduğu gibi bugün de yaşamaktadır. Bir insanın ömre yeterli gelmiyor. Molla Cami, Mevlana için derki;'Biz ömrümüzün sonuna geldik, hala vasfının başındayız...' Bu tespit Türkeş içinde sözkonusudur.

O öylesine büyük bir liderdi ki, iktidar olmadığı halde iktidar da bulunan bir büyük devlet adamı idi. Bütün hayatı boyunca mistik bir Türk Milliyetçisi olarak yaşadı ve öylece ebediyete intikal etti. Öldüğü gün bütün Türk gençliği ayağa kalkmıştı. Cenazesi Ankara'nın gördüğü en büyük cenaze töreni idi. Karda-kışta yüzbinlerce ülkücü Türk genci sokaklarda, karlar altında, parklarda sabahı beklediler. Dualarla , tekbirlerle uğurlanmasından beridir, gençlerimizin yollarını aydınlatan bir ışık gibi aramızda bütün gerçekliği ile yaşamaktadır. Eserleri birbiri peşine basılmakta ve gençlerimize hala yol göstermektedir.

YazarYazar: CwDeeN | TarihTarih: 10-12-2010, 01:41

turkes
Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey, tarihte örneklerine pek sık rastlamayan müstesna şahsiyetlerden biridir. Karizmatik lider bilge lider tarihi şahsiyet gibi sıfatlar muhterem liderimizi anlatmakta kullanılan başlıca sıfatlar olarak Türk milleti tarafından benimsenmiş ve kabul görmüştür. Tarihi geleneğimiz açısından O'nu en iyi anlatan, tanımlayan sıfat ise Başbuğ olmuştur. Türkeş Bey, Türk dünyasının Başbuğu unvanını, sahip olduğu meziyetler ve yerine getirdiği hizmetler açısından bakıldığında en çok hak eden tarihi bir şahsiyettir. Bu değerlendirmeyi er ya da geç dost düşman herkes yapınıştır.Başbuğumuzun bu sıfatları kazanışı ile Milliyetçi Hareketin tarihi paralel bir çizgiye sahiptir? Çünkü O'nun hayatı ile Türk milliyetçiliğinin yarını yüzyılı aşkın dönemi tamamen özdeşleşmiş iç içe geçmiştir.

Sizde buraya reklam verin.